Başkan'dan

Kıymetli TÜGİAD Bursa Ailesi;

1986 yılında Türkiye’deki ilk ulusal ve tek uluslararası genç iş insanları derneği olarak kurulan TÜGİAD, genç insanlarımızın liderlik vasıflarını ortaya çıkarmak, sosyal sorumluluklarını ve ortak hislerini geliştirerek ülke çapında tüm toplumun sosyo-ekonomik gelişimine katkıda bulunmak için kuruldu. Ana hedefimiz, iş dünyasının gerek ülkemizde, gerekse uluslararası arenada sesinin daha gür çıkmasını sağlayarak taleplerimiz doğrusunda kamuoyu yaratmak.

Türkiye ve çevre ülkelerin en büyük lobi güçlerinden biri olan TÜGİAD, girişimciliğin bir kariyer olarak benimsenmesi ve girişimcilik kültürünün yayılması adına çalışmalarını sürdürüyor. Ülkemizdeki karar vericileri etkileyip gündem yaratan güçlü bir sivil toplum kuruluşu olarak, genç girişimcilerin ideallerini gerçeğe dönüştürmeyi sürdürüyoruz. 

TÜGİAD, 35 yıllık köklü geçmişi boyunca ilk günden itibaren çok özel işlere imza atmamıza olanak sağlamıştır. 2000 yılında değerli büyüklerimiz Sn. Muharrem Yılmaz, Sn. Faruk Aslanoba, Sn. Yılmaz Küçükçalık, Sn. Kemal Beysel ve Sn. Turgut İnal tarafından kurulan şubemiz her dönemde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve güçlü üye profili ile TÜGİAD’ın adından söz ettiren şubelerinden olmuştur.

Bendeniz de 2010 yılında TÜGİAD ailesine katıldıktan sonra çeşitli görevler üstlendim. Şimdi ise 11 yıldır üyesi olduğum, 9 yıldır da çeşitli kademelerde aktif olarak çalıştığım; aynı zamanda sadece üyesi olmaktan bile gurur duyduğum bu güzide dernekte teveccühünüz ile Bursa Şubesi Başkanlığı görevini devraldım. Gururla devraldığımız bu önemli bayrağı daha da ilerilere taşımak için Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızla var gücümüzle çalışacağız. 

Ülkemiz için sorumluluk almaktan asla çekinmeyen, taşın altına elini değil gövdesini koyan, genç ve dinamik iş insanlarıyız. Ülkemiz için yatırım yapan, üretim yapan, istihdam sağlayan ve risk alan iş insanları olarak canla başla çalışıyoruz. 

Türkiye Genç İş Adamları Derneği olarak bizler, kendi işlerimizin yanında öncelikle üyelerimize, Bursa’mıza ve ülkemize değer katmak için büyük bir çaba sarf etmekteyiz. 

TÜGİAD’lı olmanın ayrıcalığını her zaman yaşamış biri olarak yeni dönemde iz bırakacak, genç iş dünyasını başarı ile temsil edecek faaliyetlere imza atacağımıza yürekten inanıyorum.

Üyeleri ile etkileşimde olan, güçlü ve etkin bir şekilde üyelerine fayda sağlayan; dernekten öte bir aile olgusunu vurgulayan bir yönetim anlayışı ile durmadan çalışacağız.

Sevgi ve saygılarımla…

Ahmet Parseker
TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı