Cumhur İttifakı Üyeleri TÜGİAD Bursa'yi ziyaret etti.

Ak Parti Nilüfer Belediye Başkanı Necati Şahin; TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Sn.Hakan Çavuşoğlu, Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Ak Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Ünal, Ak Parti Nilüfer İlçe Başkanı Sn.Ufuk Ay ile birlikte TÜGİAD Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Image

Tugiad Bursa Şubesi Baskanı Sn.Ersoy Tabaklar; dernek ile ilgili bilgilendirme yaparak Tügiad Bursa Şubesi'nin ekonumik gücünü, istihdama katkısı ve Derneğin üye profilinden bahsetti. "Yaklaşık 200 üye var. Tügiad Bursa Şubesi bugüne kadar birkaç tane genel başkan çıkardı.  Teksti,l otomotiv, enerji, hizmet, gıda sektöründen üyelerimiz var. Tügiad'ın güçlü üye yapısı ve iş dünyasında yarattığı güç çok büyük.  2017 verilerine göre 250 büyük şirket içinde 50 şirket var" dedi. 

Tabaklar'in ardından konuşan Tugiad Genel Başkanı Anıl Şohoglu;

"Bursa Tugiad çok önemli bir yerde. 32 yıllık bir dernek. Başında "Türkiye" ismi olan ilk ve tek Genç İşadamları Derneği."

"Mayıs 16'daki G-20 zirvesinde genç girişimcileri biz temsil edeceğiz. 800"un üzerinde üyesi var. Türkiyedeki en büyük kuruluşların üyesi olduğu bir oluşum.  Bu dönem iki önemli  hedef var. Yurtdışı temsilcilik devam ediyor.  7 ülkede temsilcilik var. Bizim tek amacımız bu ülkenin bayrağını her yerde dalgalandıran ve Türk girişimcinin her alanda temsil etmek. Üyelerimizden topladığımız fonlara start up lara katkı koyuyoruz.  1 Nisan dan sonra inşallah türk iş dünyasının önünü açılacağını umuyorum.  Seçimlerin herkese hayırlar getirmesini diliyorum" diye konuştu.

AK Parti Nilüfer İlçe Başkan Adayı Sn Necati Şahin projelerinden bahsederek, Nilüfer ilçesi ile ilgili fikirlerini paylaştı.

Ziyarette konuşan Necati Şahin, sanal seçim ofisi projesinden ve projenin detaylarından bahsetti. Projenin duyurulmasinin üzerinden daha bir hafta geçmesine rağmen 107 bin kişinin siteyi ziyaret ettiğini belirtti.

Mudanya Ak Parti Belediye Başkan adayı Dr Murat Ünal da Mudanya sevdalısı bir kişi olarak Mudanya'nın hakettiği hizmetleri alması gerektiğini belirterek projelerini açıkladı.

Bursa'nın limanı konumunda olan Mudanyamıza yatırım yapılması ve iş dünyasının Mudanya ile ilgili yatırım plani oluşturması gerekiyor. Coğrafi ve fiziksel şartları uygun olmasına ragmen Mudanya'nın ticari büyüme noktasında geride kalması üzerinde düşünmemiz gereken bir diğer konudur. Biz aynı zamanda liman şehri olan Mudanya'yı ekonomik acıdan da güçlü bir ilce haline getirmek istiyoruz